Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Moskova Uçak Bileti


MOSKOVA

Moskova, Rusya’nın başkenti ve en büyük şehridir.  Tarih, mimari, sanat, eğlence ve gece hayatının bir arada olduğu, dünyanın ve Avrupa’nın önemli merkezlerinden biridir. Dünyada ki en iyi metro sistemi Moskova’dadır. Metronun şehrin her yerine ulaşmasının getirdiği rahatlık Moskova tatilini hem kolaylaştırmakta hem de daha ekonomik kılmaktadır.

Ülkemizden Moskova’ya Uçak bileti bulma konusunda hiçbir sıkıntı olmamakta, her gün birden fazla uçak seferi bulunmaktadır.

Kış ayları Moskova’ya oldukça soğuk seyretmektedir. Özellikle Ocak ayında eksi yirmi derecenin görüldüğü olmaktadır. Soğuğa rağmen yeni yıla Moskova’da girmek isteyen oldukça fazla sayıda kişi bulunmaktadır. Kızıl Meydan’da yılbaşı kutlamaları dillere destandır. Yılbaşı döneminde Moskova uygun uçak bileti bulmak biraz zor olsa da diğer aylarda, özellikle erken rezervasyon ile Moskova ucuz uçak bileti bulma şansı vardır.

MOSKOVA HAVALİMANI VE ULAŞIMI

Moskova’da dört tane uluslar arası hava limanı bulunmaktadır. Sheremetyevo Havalimanı, Domodedovo Havalimanı, Zhukovsky Havalimanı, Vnukovo Havalimanı...

Pegasus İstanbul, İzmir, Ankara Moskova uçak bileti alan yolcular Domodedovo Havalimanı’na inmektedirler. Atatürk Havalimanı’ndan Moskova Vnukovo Havalimanı'na Türk Hava Yolları ve Transaero Havayollarının her gün uçuşu bulunmaktadır. Uçuş süresi 3 saat 5 dakikadır.

Moskova’ya Onur Air, Sun Express firmalarının da uçuş seferleri vardır.

Uygun uçak bileti alarak Moskova gezisi yapmak istiyorsanız, firmaların kampanya ve indirimlerini takip etmeniz gerekir. www.anindabilet.com.tr adresinde tüm havayolu şirketlerinin sefer fiyat ve kampanya bilgilerini bulabilir, Moskova ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Uçak bileti, uygun uçak bileti, ucuz uçak bileti 

MOSKOVA GÖRÜLECEK YERLER

Moskova denince akla ilk olarak Kızıl Meydan gelmektedir. Moskova tarihinde Kızıl Meydan’ın yeri oldukça önemlidir. Devletin kararları bu meydanda halka duyurulur, idamlar bu meydanda yapılırmış. Kızıl Meydan’ da bulunan Kremlin Sarayı, meydana ayrı bir değer katmaktadır. Moskova uçak biletinizi Kasım ayının başında alırsanız Nazi Almanya’sına savaş açılmasının anma törenlerini ve Kızıl Ordu geçiş törenini mutlaka görmelisiniz.

Kremlin Sarayı. Moskova’nın simgesi haline gelmiş, mimarisi ile büyüleyici bir yapıdır.  Kırmızı renkli yapının çevresi 2250 metredir. Yüksekliği 20 metredir. Dört köşesinde ve girişinde 72 metre yükseklikte kuleleri vardır.

Kremlin Sarayı’nın hemen yanında Aziz Basileios adına yapılan kilise ile Saint-Basile Katedrali bulunmaktadır.  Aziz Vasili Katedrali, yine görmeye değer yapılardan biridir.

Tarihe sempatisi olanlar için Milli Tarih Müzesi gezilecek yerler arasındadır. Kırmızı tuğladan yapılmıştır ve Rusya Tarihini anlatan 5 milyon eser bulunmaktadır.

Lenin'in Mozolesi’ de meydanda bulunan önemli noktalardan biridir. Vladimir İlyiç Lenin'in naşı bulunmaktadır.

Sanatseverler için Bolşoy Tiyatrosu kesinlikle görülmesi gereken yerdir. Tarihi tiyatronun etkileyici havası vardır. Bale ve opera gösterileri burada sergilenmektedir. Tretyakov Devlet Galerisi de zengin koleksiyona sahiptir.

Gorki Kültür Parkı, hem doğa hem de tarih açısından görülmesi gereken yerlerden biridir. 1928 yılında Maksim Gorki anısına yapılmıştır.

Novodeviçi Manastırı, Moskova’nın en ünlü manastırıdır.

Puşkin Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, geniş koleksiyona sahip, Antik Mısır’dan, Avrupa sanatçılarının çağdaş eserlerine sahiptir.

Moskova’nın en ilgi çeken müzelerinden biride uzay müzesidir. İlk Sovyet uydusu, Yuri Gagarin’in uzay elbisesi, uzay mekikleri gibi uzay çalışmalarından oluşan nesneler sergilenmektedir.