Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Krasnodar Uçak Bileti


KRASNODAR

Krasnodar, Rusya'nın Güney Rusya Federal Bölgesi’nde bulunan Kafkasya şehridir. Kültür merkezleri, sanatsal faaliyetleri, müzeleri, opera, bale kompleksleri ve birbirinden güzel botanik bahçeleri ile ünlüdür. Şehrin içinde karşılaşılan mozaikler, heykeller ve kabartmalar şehre ayrı bir büyü katmaktadır.

Dünyanın birçok yerinden turistler Klasnodar’ı ziyaret etmektedir. Ülkemizden de turizm, eğitim ve ticaret amaçlı Krasnodar’a giden yolcuların sayısı az değildir. Sanayi ve tarım açısından gelişmiş bir şehirdir. Üniversiteleri ile ün yapmıştır. Dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler gelmektedir. Sosyal hayatın oldukça hareketli olduğu şehre İstanbul’dan her gün uçak seferleri bulunmaktadır. Yılın her ayında Klasnodar uçak bileti satışları yoğundur.

HAVALİMANI VE ULAŞIM

Krasnodar Uluslararası Havalimanı Pashkovsky Airport, şehre 12 km uzaklıktadır. Rusya güneyinde ki şehirlerin ulaşımında bu havaalanı kullanılmaktadır. Krasnodar Havalimanına haftada 2 gün Samsun’dan ve haftanın her günü İstanbul’dan uçak seferleri bulunmaktadır. Ülkemizden Pegasus, LOT Polish Airlines, Aeroflot, Utair havayolu şirketlerinin Krasnodar Uluslar arası Havaalanına seferleri bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerinden de 700 ü aşkın havayolu şirketi Krasnodar’a seferler düzenlemektedir.

İstanbul Krasnodar arası uçuş süresi 1 saat 44 dakikadır. Klasnodar uçak bileti ve kampanyalı Klasnodar ucuz uçak bileti aramak için www.anindabilet.com.tr adresinde farklı seçenekleri bulabilirsiniz. Turizm amaçlı Krasnodar gezileriniz için erken rezervasyon ile Klasnodar uygun uçak bileti bulabilirsiniz.

Krasnodar’ da iki büyük tren istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca tramway, otobüs seferleri ile şehir içinde ulaşım sağlanmaktadır.

KRASNODAR GEZİLECEK YERLER

St. Catherine Katedrali, Krasnodar’ın önemli mimari eserlerinden biridir. Altın rengi kubbesi bulunan katedralin içi de büyüleyici ihtişamdadır. Büyük çanları olan katedralde güzel melodiler eşliğinde tarih yolculuğuna çıkılmaktadır.

Chistyakovskiy Parkı, yeşilin alabildiğine hakim olduğu oldukça geniş bir alandır. Yaz aylarında hem yerli halkın hem de turistlerin akınına uğramaktadır.

Krasnodar Devlet Tarih ve Arkeoloji Müzesi’nin tarihi mimarisi kadar içerisinde ki tarihi eserlerden büyük ilgi görmektedir.

Alexander Nevsky Katedrali, beyaz tapınak olarak anılmaktadır. Bunun nedeni duvarlarının beyaz oluşu ve sadeliğidir. Böyle sade bir binanın kubbelerinin altın renginde olması çarpıcı bir güzellik katmaktadır.

Safari Park, şehrin tek hayvanat bahçesidir. Çocuklu turistlerin ilgi odağıdır.

Alexander Zafer Kemeri, kızıl rengi ile çarpıcı bir görünüme sahiptir. 3. Aleksandır adına inşa edilmiştir.

Hiperbololid Kulesi, ilginç mimarisi ile dikkat çekmektedir. Su kulesi olarak inşa edilmiştir.

Askeri Teknoloji Müzesi, açık hava müzesidir. Rusya’nın askeri tarihi ve savaşlarını farklı savaş objeleri ile anlatmaktadır.

Krasnodar’da 7 tane tiyatro binası bulunmaktadır. Katerina’nın Sarayı, Puşkin kütüphanesi ve Avrupa’nın en büyük spor kompleksi turistlerin ilgisini çeken yerlerdir.

Klasnodar uygun uçak bileti alarak Krasnodar’ın hem sanat hem de doğa açısından güzelliklerini gezebilirsiniz.