Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Kiev Uçak Bileti


KIEV

Kiev, Ukrayna'nın başkentidir. Doğası, tarihi, kültür – sanat etkinlikleri ve eğlenceli gece hayatı ile yoğun turist çeken bir şehirdir. Ukrayna’nın en büyük kentidir.

Her ne kadar turizm açısından ön plana çıkmasa da Kiev’e bir kez gidenler yeniden gitmenin hayalini kurmaktadırlar. Kiev uçak bileti fiyatları da birçok Avrupa ülkesine oranla çok daha hesaplıdır. Tatilini erken planlayan ve bir iki ay öncesinden Kiev uçak bileti alanlar için çok daha uygun uçak bileti bulmak mümkündür.

Bahar ayları özellikle Mayıs ayı Kiev’in en güzel zamanıdır. Tatil planı yaparken bunu göz önünde bulundurarak daha kış aylarında bilet rezervasyonu yapılırsa Kiev ucuz uçak bileti bulma şansı yüksek olmaktadır.

Kiev’de otel yanı sıra uygun fiyatlı ev ve pansiyonlar bulunmaktadır. Aynı zamanda restoran ve kafelerde de fiyatlar nispeten uygundur.

HAVAALANI ULAŞIM

Kiev’de iki tane uluslar arası hava limanı vardır. Türkiye’den her iki havaalanına uçuş seferleri bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın olan havaalanı Zhulyani, 30 dakika mesafe de olan ise Boryspil’dir. Türkiye’den Kiev’ e gitmek için pasaport ve vize gerekmemektedir. Nüfus cüzdanı ile Kiev’e gidebilmek mümkündür.

İstanbul’dan Kiev Boryspil Havalimanına Türk hava yolları, Ukrayna Hava Yolları seferleri vardır. Zhulyani Havalimanına da Ankara aktarmalı Pegasus ve Ukrayna Hava Yolları seferleri bulunmaktadır.

İstanbul Kiev uçuş süresi 2 saattir.

GEZİLECEK YERLER

Muhteşem şehir manzarası olan Kiev, kilise ve manastırlar şehridir. En önemli manastırı Mağaralar manastırı denen Pechersk Lavra manastırıdır. Devletin resmi din merkezi, ortodoksların hacı olma yeridir. Manastıra Church of Trinity’ den girilmektedir. Dar bir girişi vardır. Giriş duvarlarında ki ikonlar oldukça enteresandır. Girişte kocaman bir paskalya yumurtası bulunmaktadır. Yer altı tünellerinde ki manastırda rahip mumyaları bulunmaktadır. Altın renginde soğan kubbeleri ile ihtişamlı bir yapıdır. Alt ve üst larva olarak ikiye ayrılmıştır.

28 hektarlık kompleksin içinde The Great Lavra Bell Tower isimli çan kulesi bulunmaktadır. Kule 3 katlı olup 96,5 m yüksekliğindedir. En üst katında gözlem platformu vardır. Buradan bakıldığında muhteşem bir manzara gözleri kamaştırmaktadır. Modern bir şehir ve Dinyeper Nehri manzarası adeta gidenleri büyülemektedir.

Manastırın sağ tarafında Saint Anthony and Theodosius Yemekhane Kilisesi bulunmaktadır.

Manastırdaki en büyük yapı,  The Assumption Cathedral’dir.  İhtişamlı bina 1718’de yanmış, 1900 yılının başında Rusya İmparatorluğu tarafından tekrar inşa edilmiştir. Hemen yanında tek katlı Ukrayna Tarihi Hazine Müzesi bulunmaktadır. Bölgede ki en eski arkeolojik eserler sergilenmektedir.

Kiev’de görülmesi gereken bir diğer önemli yer Azize Sofya Katedralidir. Altın rengi soğan kubbeleri, mozaikleri ve kuleleri ile ihtişamlı bir yapıdır. Yeşilin hakim olduğu muhteşem bir bahçesi vardır.

Bir başka dini merkezde Aziz Michael Katedrali’dir. Mavi yapının kubbeleri altın rengi soğan şeklindedir. İçi de en az dışı kadar enteresan ve büyüleyicidir.

Kiev’e gidip opera binasını görmemek olmaz. Muhteşem binanın içi de görülmeye değer güzelliktedir.

Kiev’de alış veriş yapmak için mutlaka Khreshchatky Caddesine gidilmelidir. Dünya markalarının mağazaları bu caddede dizilmişlerdir. Bohem tarzdan hoşlananlar için Andreevsky Spusk Sokağı idealdir. Seyyar satıcıların hediyelik eşyaları, ressamların da tablolarını sergilediği bu sokak oldukça keyiflidir.

Kiev tatilinizi planlarken www.anindabilet.com.tr sitesinden Kiev uygun uçak bileti seçeneklerini mutlaka araştırınız.