Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İzmir - Diyarbakır Uçak Bileti


İZMİR

İzmir, Ege Deniz’i kıyısında, İzmir Körfezi üzerinde kurulmuş Türkiye’nin modern ve gelişmiş şehirlerindendir. Kalabalık bir şehir olmasına karşın huzurlu ve sakindir. Büyük bir limana sahiptir. Özellikle yerli ve yabancı yatların uğrak yeridir. Çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir, turistik ilçeleri ile de oldukça ünlüdür. İyonya, Roma gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehir, tarihi zenginliği ve kültürü ile turistlerin akınına uğramaktadır.

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI VE ULAŞIMI

Adnan Menderes Uluslar arası Havalimanı şehir merkezine 15 km mesafededir. Tüm uçak firmalarının yurtiçi ve yurtdışı seferleri bulunmaktadır. Oldukça hareketli bir hava trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Adnan Menderes Havaalanı’na uçak seferleri daha yoğundur.

Havaalanı ulaşımı oldukça kolaydır. Havaalanı Havaş otobüsleri, İzban hafif raylı sistemleri, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir uçak bileti fiyatları şehirlere göre değişmektedir. Hemen her havaalanı olan şehirden İzmir uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca erken rezervasyon ile İzmir uygun uçak bileti bulunabilmektedir.

İzmir ucuz uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

İzmir ve ilçeleri turistik açıdan oldukça gelişmiştir. Denizi, plajları, doğası, tarihi yapıları ile turistlerin tercih ettiği önemli yerlerden biridir.

Ege’nin incisi İzmir’in merkezinde Konak Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi Saat Kulesi bu meydanda bulunur. Yakınında Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Konak Pier yaz kış turistlerin uğrak noktalarıdır.

İzmir’in merkezinde bulunan tarihi Agora Ören Yeri,  şehrin ilk dönemlerinden günümüze gelmiştir. İzmir çevresinde birçok antik kent bulunmaktadır. Bunlardan toplanan eserler, İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ve İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’nde sergilenmektedir.

Karataş Semti’nde ki Tarihi Asansör 1907 yılında inşa edilmiştir. İki cadde arasında ki kod farkını ortadan kaldırmak amacıyla yapılmıştır.

Kadifekale, İzmir’in ünlü antik kalesidir. İzmir şehir manzarasını izlemek için mükemmel bir noktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937 yılında kurulmuştur. Bu doğal parkta oldukça fazla türden hayvan, bitki ve yoğun ağaç bulunmaktadır. Parkın içinde 8450 metre kare gölet bulunmaktadır.


DİYARBAKIR

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Diyarbakır, tarihin her döneminde Anadolu ile Mezopotamya arasında bir köprü pozisyonunda olmuştur.  Diyarbakır’da Yontma Taş Devrine ait kalıntılar bulunmaktadır. MÖ 3000 yıllarından itibaren Hititler ve Hurri-Mittani yönetimleri altında yaşamıştır. M.Ö. 1200 lü yıllardan sonra bölge konumu yüzünden sürekli hakimiyetler değiştirmiş ve 1071 Malazgirt savaşı döneminde önce Selçukluların daha sonraki dönemlerde de Osmanlı egemenliğine girmiştir.

DİYARBAKIR HAVAALANI VE KENTE ULAŞIM

Diyarbakır Havalimanı, şehir merkezine 11 km uzaklıkta olup Askeri / sivil özelliği ile 1952’de hizmete girmiştir. Günümüzde dahili ve harici hatlara sahip Diyarbakır Havaalanından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Van,  İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarına düzenli seferler vardır. Şehre yakınlığı ile şehir merkezine ulaşımı oldukça kolay olan Diyarbakır Havalimanından Havaş otobüsleri, Belediye otobüsler ve taksi ile kolayca şehir merkezine gidilebilinir.

İç ve dış hatlar için direkt veya aktarmalı seferler için Diyarbakır ucuz uçak bileti  www.anindabilet.com.tr adresinden, kolayca temin edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Diyarbakır, yaz aylarında çok sıcaktır. Kış ayları çok soğuk olmamakla birlikte yağışlıdır. Diyarbakır’a gitmek için en iyi zaman ilkbahardır. Her yıl mayıs ayı sonunda Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. Festival zamanı gitmek isteyenler Diyarbakır uçak bileti konusunda sıkıntı yaşamamaları için erken rezervasyon yaparak Diyarbakır uygun uçak bileti alabilirler.

DİYRBAKIR GEZİLECEK YERLER

Zengin tarihi geçmişi ve birçok uygarlıklardan gelen tarihi ve kültürel miras ile Diyarbakır gezilecek yerler aşısından çok zengindir. Sadece merkezdeki Sur ilçesi bile tam bir gezi için birkaç güne  ihtiyaç duyar. En belli başlı tarihi eserler şunlardır; 

Diyarbakır surları, dünyanın en uzun ikinci surlarıdır. UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiştir.

Ulu Cami, 639 yılında kiliseden camiye çevrilmiş Harem-i Şerif  olarak nitelendirilen önemli bir camidir.

Sülüklü Han, bir zamanlar tedavide kullanılan sülükleri ile bu adla anılan bir handır.

Kervansaray, 1572 yılında yapılmış bugün aslına sadık kalınarak restore edilerek bir otel olarak işletilmektedir.

Hevsel Bahçeleri, dünyada tarıma geçişin anavatanı olarak anılır ve UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kabul edilmiştir.

Çayönü, yine insanlığın ilk yerleşik döneme geçtiği bölgelerdendir. Tarihi MÖ 8000 – 9000 yıl öncesine dayanır.

Ayrıca Diyarbakır’da;  Dört Ayaklı minare, Hz. Süleyman Camii, Meryem Ana Kilisesi, Hasan Paşa Hanı, Behram Paşa Konağı,  On Gözlü Köprü,  Gazi Köşkü gibi önemli eserler ziyaret edilebilir.