Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İzmir - Basel Uçak Bileti


İZMİR

İzmir, Ege Deniz’i kıyısında, İzmir Körfezi üzerinde kurulmuş Türkiye’nin modern ve gelişmiş şehirlerindendir. Kalabalık bir şehir olmasına karşın huzurlu ve sakindir. Büyük bir limana sahiptir. Özellikle yerli ve yabancı yatların uğrak yeridir. Çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir, turistik ilçeleri ile de oldukça ünlüdür. İyonya, Roma gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehir, tarihi zenginliği ve kültürü ile turistlerin akınına uğramaktadır.

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI VE ULAŞIMI

Adnan Menderes Uluslar arası Havalimanı şehir merkezine 15 km mesafededir. Tüm uçak firmalarının yurtiçi ve yurtdışı seferleri bulunmaktadır. Oldukça hareketli bir hava trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Adnan Menderes Havaalanı’na uçak seferleri daha yoğundur.

Havaalanı ulaşımı oldukça kolaydır. Havaalanı Havaş otobüsleri, İzban hafif raylı sistemleri, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir uçak bileti fiyatları şehirlere göre değişmektedir. Hemen her havaalanı olan şehirden İzmir uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca erken rezervasyon ile İzmir uygun uçak bileti bulunabilmektedir.

İzmir ucuz uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

İzmir ve ilçeleri turistik açıdan oldukça gelişmiştir. Denizi, plajları, doğası, tarihi yapıları ile turistlerin tercih ettiği önemli yerlerden biridir.

Ege’nin incisi İzmir’in merkezinde Konak Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi Saat Kulesi bu meydanda bulunur. Yakınında Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Konak Pier yaz kış turistlerin uğrak noktalarıdır.

İzmir’in merkezinde bulunan tarihi Agora Ören Yeri,  şehrin ilk dönemlerinden günümüze gelmiştir. İzmir çevresinde birçok antik kent bulunmaktadır. Bunlardan toplanan eserler, İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ve İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’nde sergilenmektedir.

Karataş Semti’nde ki Tarihi Asansör 1907 yılında inşa edilmiştir. İki cadde arasında ki kod farkını ortadan kaldırmak amacıyla yapılmıştır.

Kadifekale, İzmir’in ünlü antik kalesidir. İzmir şehir manzarasını izlemek için mükemmel bir noktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937 yılında kurulmuştur. Bu doğal parkta oldukça fazla türden hayvan, bitki ve yoğun ağaç bulunmaktadır. Parkın içinde 8450 metre kare gölet bulunmaktadır.


BASEL

Basel, İsviçre’nin kuzeybatısında yer alan bir şehirdir. Almanya ve Fransa’ya sınırı olan Basel, üç köşe şehri olarak anılmaktadır. Öyle ki Basel Havaalanında Fransa, Almanya ve İsviçre yönlerine çıkış okları bulunmaktadır. Basel’de hem Almanca hem de Fransızca konuşulmaktadır.

Basel her ne kadar endüstri şehri olarak ün yapmış olsa da müzeleri, festivalleri, galerileri ve mimari harikalarıyla oldukça fazla turist çekmektedir. Her mevsimi ayrı güzel olan Basel şehrini Ren nehri ikiye bölmektedir. Kuzey tarafı Klein, güney tarafı Gross olarak anılmaktadır. Her iki bölge de ayrı yerel yönetimler tarafından yönetilmektedir. Kozmopolit bir şehir olmasına rağmen sıkı kurallar sayesinde oldukça güvenli ve huzurlu bir şehirdir.

BASEL’E NASIL GİDİLİR?

Türkiye’den Basel’e direkt uçuşu olan firmalar, Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express’dir. İstanbul ve İzmir’den Basel’e direkt uçak bileti bulunabilmektedir. Basel uçak bileti almadan ve tatil planı yapmadan önce İsviçre Shengen vizesi başvurusunda bulunmak gerekir. Özellikle yaz aylarında Türkiye’den yoğun turist alan Basel’e charter uçak seferleri de yapılmaktadır. Bu seferler ile Basel ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca kampanyaları takip ederek ve erken rezervasyon yaparak Basel uygun uçak bileti şansı yakalanabilmektedir. Türkiye’den Basel’e uçuş süresi yaklaşık 3 saattir.

Basel’in Almanya ve Fransa’ya da sınırlarının olması nedeniyle gitmişken Fransa ve Almanya’ ya da geçmek mümkündür. Basel uygun uçak bileti alarak üç ülkeyi gezmek hem enteresan hem de ekonomik olmaktadır. Örneğin Basel’den tramvayla Almanya’ya geçmek ve doğa güzellikleri ile meşhur Schwarzwald bölgesini gezmek,, otobüsle Fransa’ya geçerek ünlü Fransız bölgesi Alsace’yi görmek mümkündür.

BASEL HAVALİMANI

Basel Euro Havalimanı, Basel merkezine 6 km uzaklıktadır. Fransız topraklarında kurulu olmasına rağmen İsviçre yetkililerince yönetilmektedir. Euro havalimanı Basel yanı sıra Fransa Mulhouse ve Almanya Freiburg şehirlerine de hizmet vermektedir.

BASEL’DE GÖRÜLMESİ GİDİLMESİ GEREKEN YERLER

Basel’de Gross ve Klein bölgelerini birbirine bağlayan 5 adet köprü bulunmaktadır. 1225 ylında inşa edilmiş olan Ren Köprüsü mimarisi ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Nehir etrafının doğa güzellikleri, Müster Basel Katedrali, meydanda ki belediye binası Marktplatz ve Rathaus, Kunstmuseum, Tengualy Çeşmesi şehrin gezilip görülmesi gereken önemli yerlerdir.

Konaklama için Gross Bölgesi çok daha uygundur. Gezilmesi gereken turistik merkezlere yakınlığı, seçkin kafe, bar ve restoranları bulunmaktadır.

Basel’e yaz aylarında gitmeyi düşünüyor ve Basel Uçak bileti araştırıyorsanız tatil planınızı en az 6 ay öncesinden yapmalısınız ki Basel uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak firmalarının kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Tatilinizi bu tarihlere denk getirirseniz oldukça ekonomik bir tatil yapma şansı yakalamış olursunuz.