Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Paris Uçak Bileti


İSTANBUL

İstanbul... Asya ile Avrupa kıtaları üzerine kurulmuş, üç büyük medeniyete başkent olmuş, tarihi ve kültürel yapısı ile dünyanın hayranlığını kazanmış Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi göz kamaştırıcı etkisi ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

İSTANBUL HAVALİMANLARI

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul’da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Asya kıtasında Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa kıtasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı (İstanbul Yeni Havalimanı) dır. Dünyanın hemen her ülke ve şehrine uçuş seferleri vardır. Devlet ve özel hava yolu şirketlerinin tümü yurt içi ve yurt dışı İstanbul seferleri düzenlemektedir. Yoğun hava trafiğine sahip olan şehir, İstanbul Havalimanı sayesinde dünyanın en büyük yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı havayolu şirketleri, turizm firmaları yoğun talep üzerine İstanbul için özel turlar, kampanyalar ve programlar düzenlemektedir. Bu gibi kampanyalar çerçevesinde İstanbul uygun uçak bileti imkanlarını yakalayarak mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

İSTANBUL’UN MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN GÜZELLİKLERİ

İstanbul’ un doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sanat ve kültür merkezleri sayılamayacak kadar çoktur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun tarihi eserlerinin bir araya toplandığı ve göz kamaştırdığı eşsiz bir tablodur adeta.

Sarayları, camileri, kiliseleri yanı sıra yemyeşil park ve bahçeleri, masmavi denizi ile gelen turistleri büyülemektedir. Özellikle İstanbul Boğazının eşsiz manzarası kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul uçak bileti dahil gezi turları ile oldukça avantajlı bir şekilde İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezmek mümkündür.

İstanbul Tarihi güzelliği açısından mutlaka görülmesi gereken yerleri, Topkapı, Çırağan, Tekfur, Dolmabahçe, Yıldız, Beylerbeyi Sarayları, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Tarihi Kapalı Çarşı, Surlar, Anadolu ve Rumeli Hisarları ve saymayla bitmeyecek daha birçok mimari eserlerdir.

Eğlence ve kültür gezileri açısından da İstanbul sınırsız güzelliğe sahiptir. Beyoğlu, taksim, istiklal caddesi hem eğlence hem de kültür alanında birçok merkezi barındırmaktadır. Vapur ve teknelerle Eminönü Galata Köprüsü’nden Anadolu Kavağı’na kadar düzenlenen Boğaziçi turları yerli ve yabancı turistler için unutulmaz ve büyüleyici bir gezi olmaktadır. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nın uzun sahil şeridine sahip Kadıköy İlçesi’de görülmeye değer kültür ve eğlence merkezlerinden biridir. Moda sahili, Bahariye Caddesi, Bağdat Caddesi hem alışveriş hem de kültür merkezlerine sahiptir. Tarihi Haydarpaşa Garı’nın muhteşem mimarisi en çok ilgi gören merkezlerden biridir.

İstanbul uygun uçak bileti avantajları ile tüm bu güzellikleri görmek, yaşamak ve unutulmaz anılarla dönmek insanların hayatlarına ayrı bir zenginlik katmaktadır.

İstanbul’un tüm bu güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmeyecektir. Bu yüzden İstanbul’a gelen adeta hayran kalmakta ve tekrar gelmektedir. İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek bu büyüleyici şehre defalarca gelebilir, her gelişte ayrı bir keyif alabilirsiniz.


PARİS

Dünyada en ziyaretçi akınına uğrayan şehirlerin başında Paris gelmektedir. Turistlerin Paris’e yoğun ilgisinin nedeni, kültür, sanat ve tarihi zenginlikleridir. Şehir, etkileyici bir atmosfere sahiptir. Paris’ e boşuna “Aşıklar Şehri” denmiyor. Büyüleyici ve romantik bir havaya sahip olan Paris, çiftlerin romantik tatil seçeneklerinin başında geliyor. Evlilik teklifleri ve balayı tatilleri için dünyadan olduğu kadar ülkemizden de yoğun talep görmektedir.

Ayrıca sanat ve moda denince ilk akla gelen şehir yine Paris’tir. Dünyaca ünlü sanatçı ve tasarımcıların vazgeçilmez adresi olan Paris, çeşitli alanlarda düzenlenen festivalleri ile de entelektüel çevrelerin buluşma noktasıdır.

Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya Uluslararası Hava Limanlarından Paris’e direk uçuşlar bulunmaktadır. Direk uçuş seferleri olan başlıca firmalar, Türk havayolları, Pegasus, Sunexpress, Onur Air, Atlas Global, KLM, Air France’dır. Yaklaşık uçuş süresi 3,5 saattir. Paris uçak bileti seçenekleri firmalara göre değişiklik göstermekle birlikte erken rezervasyon ile Paris uygun uçak bileti almak mümkündür.

Paris, her mevsim güzeldir. Ancak ilkbahar ve yaz aylarında çok daha güzeldir. Şehri ikiye bölerek akan Seine Nehri çevresinde ki parklar ve tarihi mimari yapılar özellikle bahar aylarında ilgi görmektedir. Nisan, Mayıs aylarında Paris’e gitmeyi düşünenler, yılın ilk aylarında tatil programlarını yaptıkları takdirde Paris ucuz uçak bileti alabilirler.

Paris’te iki adet hava limanı bulunmaktadır. Charles De Gaulle Havalimanı ve Orly Havalimanı. Her iki havalimanına da Paris uçak bileti bulmak mümkündür.

PARİS’TE GEZİLECEK YERLER

Paris denince akla ilk gelen yer Eyfel kulesidir. Sein Nehri’nin kıyısında ki Eyfel Kulesi, 1889 yılında düzenlenen EXPO Fuarı için Gustave Eiffel tarafından tasarlanmıştır. 320 metre yüksekliğindedir. Paris’in muhteşem güzelliklerini kuş bakışı izlemek için mükemmel bir yerdir.

Louvre Müzesi, dünyanın en ünlü müzelerinden biridir. 1204 yılında inşa edilmiş, 16. Yüzyılda restorasyon yapılarak Kraliyet Binası olarak kullanılmıştır. 1793’te müzeye dönüştürülmüştür. Dünyaca ünlü heykel ve resimlerin sergilendiği müzenin tamamını gezmek için birkaç gün gerekmektedir.

Paris’in en ünlü meydanı olan Concorde Meydanı, Şanzelize Caddesi, Zafer Takı ve Tuileries Bahçeleri görülmeye değer muhteşem güzelliklere sahiptir.

Yine mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Montmartre’dir. Tepe üzerine kurulmuş bu Paris Semtinde, Picasso ve Van Gogh gibi birçok dünyaca ünlü sanatçı yaşamıştır. Bu tarihi semtte sanat atölyeleri, cafe, butik, restoranlar yer almaktadır. Tepede Paris’ in en ünlü kiliselerinden Sacre Coeur görmeye değer güzelliktedir. İçinde muhteşem vitray, fresk, heykel ve tablolar bulunmaktadır. 

Fransız Gotik sanatının en ünlü eseri Notre Dame Katedrali, Ortaçağ döneminin başyapıtlarından St. Chapelle Kilisesi, Orsay Müzesi, Opera Binası ve Versay Sarayı Müzesi Paris’in görülmesi gereken önemli tarihi noktalarıdır.

Paris, Tarih, Kültür ve Sanat eserleri açısından büyük ilgi görmektedir. Aynı şekilde eğlence merkezi olan Paris Disneyland’ da turist akınına uğramaktadır. Birkaç gün ayrılması gereken Disneyland, büyük küçük herkesi hayran bırakmaktadır. Otelleri, parklar, restoran ve eğlence alanları ile hayal gücünün sınırlarını zorlamaktadır. Özellikle sömestr ve yaz tatillerinde çocuklu ailelerin akınına uğramaktadır. Türkiye’den de grup gezileri olarak tercih edilmekte ve erken rezervasyon ile ucuz uçak bileti olanağı bulunmaktadır.