Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Erzurum Uçak Bileti


İSTANBUL

İstanbul... Asya ile Avrupa kıtaları üzerine kurulmuş, üç büyük medeniyete başkent olmuş, tarihi ve kültürel yapısı ile dünyanın hayranlığını kazanmış Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi göz kamaştırıcı etkisi ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

İSTANBUL HAVALİMANLARI

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul’da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Asya kıtasında Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa kıtasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı (İstanbul Yeni Havalimanı) dır. Dünyanın hemen her ülke ve şehrine uçuş seferleri vardır. Devlet ve özel hava yolu şirketlerinin tümü yurt içi ve yurt dışı İstanbul seferleri düzenlemektedir. Yoğun hava trafiğine sahip olan şehir, İstanbul Havalimanı sayesinde dünyanın en büyük yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı havayolu şirketleri, turizm firmaları yoğun talep üzerine İstanbul için özel turlar, kampanyalar ve programlar düzenlemektedir. Bu gibi kampanyalar çerçevesinde İstanbul uygun uçak bileti imkanlarını yakalayarak mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

İSTANBUL’UN MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN GÜZELLİKLERİ

İstanbul’ un doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sanat ve kültür merkezleri sayılamayacak kadar çoktur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun tarihi eserlerinin bir araya toplandığı ve göz kamaştırdığı eşsiz bir tablodur adeta.

Sarayları, camileri, kiliseleri yanı sıra yemyeşil park ve bahçeleri, masmavi denizi ile gelen turistleri büyülemektedir. Özellikle İstanbul Boğazının eşsiz manzarası kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul uçak bileti dahil gezi turları ile oldukça avantajlı bir şekilde İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezmek mümkündür.

İstanbul Tarihi güzelliği açısından mutlaka görülmesi gereken yerleri, Topkapı, Çırağan, Tekfur, Dolmabahçe, Yıldız, Beylerbeyi Sarayları, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Tarihi Kapalı Çarşı, Surlar, Anadolu ve Rumeli Hisarları ve saymayla bitmeyecek daha birçok mimari eserlerdir.

Eğlence ve kültür gezileri açısından da İstanbul sınırsız güzelliğe sahiptir. Beyoğlu, taksim, istiklal caddesi hem eğlence hem de kültür alanında birçok merkezi barındırmaktadır. Vapur ve teknelerle Eminönü Galata Köprüsü’nden Anadolu Kavağı’na kadar düzenlenen Boğaziçi turları yerli ve yabancı turistler için unutulmaz ve büyüleyici bir gezi olmaktadır. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nın uzun sahil şeridine sahip Kadıköy İlçesi’de görülmeye değer kültür ve eğlence merkezlerinden biridir. Moda sahili, Bahariye Caddesi, Bağdat Caddesi hem alışveriş hem de kültür merkezlerine sahiptir. Tarihi Haydarpaşa Garı’nın muhteşem mimarisi en çok ilgi gören merkezlerden biridir.

İstanbul uygun uçak bileti avantajları ile tüm bu güzellikleri görmek, yaşamak ve unutulmaz anılarla dönmek insanların hayatlarına ayrı bir zenginlik katmaktadır.

İstanbul’un tüm bu güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmeyecektir. Bu yüzden İstanbul’a gelen adeta hayran kalmakta ve tekrar gelmektedir. İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek bu büyüleyici şehre defalarca gelebilir, her gelişte ayrı bir keyif alabilirsiniz.


ERZURUM

Anadolu’nun birçok bölgesi gibi Erzurum’da tarihin eski dönemlerinden gelen önemli bir yerleşim yeridir.  Uzun süren kış sezonu ve uygun yüzey şekilleri ile önemli bir kış sporları merkezidir. Geniş bir alanı kaplayan Erzurum ili ülkemizin yüzölçümü açısından dördüncü büyük ilidir. Genel olarak tarım ve hayvancılık şehri olarak bilinen Erzurum son yıllarda yapılan tesisleri ile büyük bir kış turizmi şehri olmuştur.

Tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan Erzurum bölgesinde birçok medeniyet hüküm sürmüşlerdir.  Erzurum, Urartular, Kimmerler, İskitler, Hititler, Medler, Persler,  Ermeniler, Bizanslılar, Sasaniler, Emeviler, Selçuklular, Moğollar, İlhanlılar gibi değişik kültürlere ev sahipliği yapmış, son olarak Osmanlılar ve devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenline girmiştir. 

Erzurum en eski dönemlerinde bölgeye hakim olan Ermeniler, Karin adıyla bilinmekteydi. Şehrin Erzurum olarak anılmasının, Ermenilerden sonra hakimiyeti ele geçiren Doğu Roma İmparatoru II. Theodosius’tan geldiği söylenir. O dönemde Theodosiopolis olarak adlandırılan şehir Selçuklu Türklerin bölgeye hakim olmasından sonra ve Selçukluların Theodosius’u Erzen ismiyle andığı için şehre Erzenü’r-Rûm adını koymuşlardır. Bu isim zamanla Erzurum olarak değişmiştir.

ERZURUM HAVAALANI VE KENTE ULAŞIM

Erzurum Havalimanı, Şehir merkezine 13 km uzaklıkta, Sivil / Askeri havalimanı olarak hizmet vermektedir. İç ve dış hatlarından ülkenin birçok havaalanına uçuşlar gerçekleştirilir.

Havaş, Erzurum Havalimanında hizmet vermemektedir. Bunun yerine Erzurum belediyesinin otobüs seferleri yapılmakta ve şehir içine ulaşım son derece kolaydır. Ayrıca araç kiralama hizmetleri vardır.
İç ve dış hatlar için direkt veya aktarmalı seferler Erzurum ucuz uçak bileti için www.anindabilet.com.tr adresinden, kolayca temin edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

ERZURUM GEZİLECEK YERLER

Kış sporları için mükemmel koşulları barındıran Erzurum’da ülkemizin en büyük kış sporları merkezi bulunmaktadır. Palandöken, mükemmel pisti ve tesisleri ile yurt dışında da gözde bir kış sporları merkezi olarak bilinir. 
Erzurum’da doğal güzellikler açısından görülmesi gereken eşsiz yerler bulunmaktadır. Tortum Şelalesi, en ünlü doğal güzelliklerin başında gelir. Yurt içi ve dışından çok sayıda turist Tortum Şelalesini görmeye gelmektedir. Şelalenin altındaki gölde yüzme olanağı vardır.  Doğal çerve açısından bir diğer yer olan Çoruh Vadisi, endemik bitkiler açısından çok önemlidir. Dünyada üç tür sadece bu bölgede bulunmaktadır. Çoruh Vadisi’nde Rafting, doğa yürüyüşleri ve dağcılık gibi aktiviteler yapılmaktadır. İspir Yedi Göller de bir diğer doğa harikası gezilecek yer olarak bilinir.
Diğer doğal güzellikler ve tarihi eserler olarak Erzurum Arkeoloji Müzesi, Yakutiye Medresesi, Narman Peribacaları, Erzurum Kalesi, Kale Mescidi, Saat Kulesi, Öşvank, Üç Kümbetler, Meryem Ana Kilisesi, Lala Paşa Camii, Ovit dağı, Uzunderede Zugar boğazı gibi emsalsiz güzellikler ve tarihi eserler bulunmaktadır.
Erzurum uçak bileti için erken rezervasyon yaparak Erzurum uygun uçak bileti alma şansını yakalayabilirsiniz.