Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Düsseldorf Uçak Bileti


İSTANBUL

İstanbul... Asya ile Avrupa kıtaları üzerine kurulmuş, üç büyük medeniyete başkent olmuş, tarihi ve kültürel yapısı ile dünyanın hayranlığını kazanmış Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi göz kamaştırıcı etkisi ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

İSTANBUL HAVALİMANLARI

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul’da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Asya kıtasında Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa kıtasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı (İstanbul Yeni Havalimanı) dır. Dünyanın hemen her ülke ve şehrine uçuş seferleri vardır. Devlet ve özel hava yolu şirketlerinin tümü yurt içi ve yurt dışı İstanbul seferleri düzenlemektedir. Yoğun hava trafiğine sahip olan şehir, İstanbul Havalimanı sayesinde dünyanın en büyük yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı havayolu şirketleri, turizm firmaları yoğun talep üzerine İstanbul için özel turlar, kampanyalar ve programlar düzenlemektedir. Bu gibi kampanyalar çerçevesinde İstanbul uygun uçak bileti imkanlarını yakalayarak mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

İSTANBUL’UN MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN GÜZELLİKLERİ

İstanbul’ un doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sanat ve kültür merkezleri sayılamayacak kadar çoktur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun tarihi eserlerinin bir araya toplandığı ve göz kamaştırdığı eşsiz bir tablodur adeta.

Sarayları, camileri, kiliseleri yanı sıra yemyeşil park ve bahçeleri, masmavi denizi ile gelen turistleri büyülemektedir. Özellikle İstanbul Boğazının eşsiz manzarası kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul uçak bileti dahil gezi turları ile oldukça avantajlı bir şekilde İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezmek mümkündür.

İstanbul Tarihi güzelliği açısından mutlaka görülmesi gereken yerleri, Topkapı, Çırağan, Tekfur, Dolmabahçe, Yıldız, Beylerbeyi Sarayları, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Tarihi Kapalı Çarşı, Surlar, Anadolu ve Rumeli Hisarları ve saymayla bitmeyecek daha birçok mimari eserlerdir.

Eğlence ve kültür gezileri açısından da İstanbul sınırsız güzelliğe sahiptir. Beyoğlu, taksim, istiklal caddesi hem eğlence hem de kültür alanında birçok merkezi barındırmaktadır. Vapur ve teknelerle Eminönü Galata Köprüsü’nden Anadolu Kavağı’na kadar düzenlenen Boğaziçi turları yerli ve yabancı turistler için unutulmaz ve büyüleyici bir gezi olmaktadır. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nın uzun sahil şeridine sahip Kadıköy İlçesi’de görülmeye değer kültür ve eğlence merkezlerinden biridir. Moda sahili, Bahariye Caddesi, Bağdat Caddesi hem alışveriş hem de kültür merkezlerine sahiptir. Tarihi Haydarpaşa Garı’nın muhteşem mimarisi en çok ilgi gören merkezlerden biridir.

İstanbul uygun uçak bileti avantajları ile tüm bu güzellikleri görmek, yaşamak ve unutulmaz anılarla dönmek insanların hayatlarına ayrı bir zenginlik katmaktadır.

İstanbul’un tüm bu güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmeyecektir. Bu yüzden İstanbul’a gelen adeta hayran kalmakta ve tekrar gelmektedir. İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek bu büyüleyici şehre defalarca gelebilir, her gelişte ayrı bir keyif alabilirsiniz.


 DUSSELDORF

Düsseldorf, Almanya’nın Kuzey Ren – Vestfalya Eyaletinin başkentidir. Almanya’nın kültür, sanat ve endüstri açısından önemli bir şehridir. Avrupa’nın uluslar arası finans ve iş merkezlerinde biridir.

Düsseldorf, 1288 yılında Ren Nehri’nin iki yakasına kurulmuştur. Eski Düsseldorf olarak bilinen bölge bu gün ki adıyla Altstadt bölgesi turistik merkezidir.

Düsseldorf, oldukça düzenli bir şehirdir. Müzeleri, parkları, alışveriş merkezleri, fuarları, tiyatro ve gece hayatı ile ünlüdür. Özellikle festivalleri, fuarları ve moda haftası turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu dönemlerde Düsseldorf uçak bileti ve konaklama talepleri oldukça fazladır. Bu gibi etkinlikler için Düsseldorf’a gidecekseniz birkaç ay öncesinden Düsseldorf uçak bileti almanızı ve otel rezervasyonu yaptırmanızı öneriyoruz. Böylelikle yer bulamama sorunu yaşamaz ve Düsseldorf uygun uçak bileti bulma şansı yakalayabilirsiniz.

Düsseldorf, her mevsim yağışlıdır. Kışlar soğuk geçer. Bahar ve yaz ayları sıcaklık maksimum 25 derece civarındadır. Tatil amacı ile Düsseldorf’a gitmek isteyenler için en ideal dönem ilkbahar ve yaz aylarıdır. Bu dönemlerde ki yoğunluk nedeni ile erken rezervasyon yaparak Düsseldorf ucuz uçak bileti almak mümkündür.

DÜSSELDORF HAVAALANI VE ULAŞIM

Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 8 km uzaklıktadır. Şehir merkezine 15 dakikada bir tren seferleri bulunmaktadır. Ayrıca otobüs ve taksi ile de şehir merkezine kolayca gidilebilmektedir.

Türkiye’den Düsseldorf’a Türk Hava Yolları, Lufthansa, Pegasus, Sun Express, Onur Air, Atlas Global firmalarının İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara’dan uçuş seferleri bulunmaktadır.

Düsseldorf uçak bileti için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanyalı Düsseldorf ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

Düsseldorf, Ren Nehri kıyısı, şık kafe ve restoranları, tarihi sanatsal mimarinin hakim olduğu yapıları, müzeleri, kiliseleri ve doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken Avrupa şehirlerinin başında gelmektedir.

Düsseldorf’ta gezilecek yerlerin yoğun olduğu bölge Media Harbour’dur. Rhine kulesi, Benrath Sarayı, modern ofis binaları bu bölgede bulunmaktadır. Rhine Kulesi’nden şehrin panaromik manzarasını seyrederken şık restoranında yemek yiyebilirsiniz.

Benrath Sarayı, tarihi barok tarzı yapısı, muhteşem bir bahçesi ve içinde sergilenen 18. yüzyıla ait porselenlerin, resimlerin ve eşyaların zengin koleksiyonu ile turistleri adeta hayran bırakmaktadır. Ayrıca  Doğal Bilimler Müzesi ve Avrupa Bahçe Sanatları Müzesi’ de saray kompleksi içinde gezilecek önemli yerlerdir.

Kunstsammlung Nordrhein – Westfalen, 1961 yılında kurulmuş en büyük sanat koleksiyonudur. 20 – 21. Yüzyıl modern sanatta ve çağdaş sanat eserleri sergilenmektedir. Picasso gibi dünyaca ünlü birçok sanatçının eserlerine de rastlanmaktadır.

Düsseldorf Liman Bölgesi’nde bulunan Medianhafen, şehrin en güzel mimarisine sahip binaların bulunduğu yerdir. Kafeler, restoranlar, mağaza, otel ve gece kulüpleri burada bulunmaktadır. Ayrıca Rhine Kulesi’nden şehir manzarasını seyretmek ve Rhine Opera Binası’nda gösteri izlemek mümkündür. Eşsiz bina tasarımları ile mutlaka görülmesi gereken bölgelerin başında gelmektedir.

Kral Bulvarı, alış veriş, yürüyüş ve doğal güzellikleri ile şehrin en hareketli ve popüler bölgesidir. Horfgarten, şehrin doğal güzelliklere sahip parkıdır. Parkta konserler düzenlenmekte ve birçok etkinlik yapılmaktadır.

St. Andreas Kilisesi, 1782 yılında Barok tarzda yapılmış muhteşem mimariye sahip en eski kilisedir.

Duesseldorf denince ilk akla gelen Karneval Festivalidir. 11. Ayın 11. Günü saat 11:11’de başlayan festival büyük coşku ile kutlanmaktadır. Mayıs ayında düzenlenen Japon Günleri festivali de oldukça coşkuludur. Bu dönemlerde Düsseldorf’a gitmek isteyenler uçak biletlerini aylar öncesinden almalıdırlar.