Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Aşkabat Uçak Bileti


İSTANBUL

İstanbul... Asya ile Avrupa kıtaları üzerine kurulmuş, üç büyük medeniyete başkent olmuş, tarihi ve kültürel yapısı ile dünyanın hayranlığını kazanmış Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi göz kamaştırıcı etkisi ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

İSTANBUL HAVALİMANLARI

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul’da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Asya kıtasında Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa kıtasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı (İstanbul Yeni Havalimanı) dır. Dünyanın hemen her ülke ve şehrine uçuş seferleri vardır. Devlet ve özel hava yolu şirketlerinin tümü yurt içi ve yurt dışı İstanbul seferleri düzenlemektedir. Yoğun hava trafiğine sahip olan şehir, İstanbul Havalimanı sayesinde dünyanın en büyük yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı havayolu şirketleri, turizm firmaları yoğun talep üzerine İstanbul için özel turlar, kampanyalar ve programlar düzenlemektedir. Bu gibi kampanyalar çerçevesinde İstanbul uygun uçak bileti imkanlarını yakalayarak mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

İSTANBUL’UN MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN GÜZELLİKLERİ

İstanbul’ un doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sanat ve kültür merkezleri sayılamayacak kadar çoktur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun tarihi eserlerinin bir araya toplandığı ve göz kamaştırdığı eşsiz bir tablodur adeta.

Sarayları, camileri, kiliseleri yanı sıra yemyeşil park ve bahçeleri, masmavi denizi ile gelen turistleri büyülemektedir. Özellikle İstanbul Boğazının eşsiz manzarası kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul uçak bileti dahil gezi turları ile oldukça avantajlı bir şekilde İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezmek mümkündür.

İstanbul Tarihi güzelliği açısından mutlaka görülmesi gereken yerleri, Topkapı, Çırağan, Tekfur, Dolmabahçe, Yıldız, Beylerbeyi Sarayları, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Tarihi Kapalı Çarşı, Surlar, Anadolu ve Rumeli Hisarları ve saymayla bitmeyecek daha birçok mimari eserlerdir.

Eğlence ve kültür gezileri açısından da İstanbul sınırsız güzelliğe sahiptir. Beyoğlu, taksim, istiklal caddesi hem eğlence hem de kültür alanında birçok merkezi barındırmaktadır. Vapur ve teknelerle Eminönü Galata Köprüsü’nden Anadolu Kavağı’na kadar düzenlenen Boğaziçi turları yerli ve yabancı turistler için unutulmaz ve büyüleyici bir gezi olmaktadır. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nın uzun sahil şeridine sahip Kadıköy İlçesi’de görülmeye değer kültür ve eğlence merkezlerinden biridir. Moda sahili, Bahariye Caddesi, Bağdat Caddesi hem alışveriş hem de kültür merkezlerine sahiptir. Tarihi Haydarpaşa Garı’nın muhteşem mimarisi en çok ilgi gören merkezlerden biridir.

İstanbul uygun uçak bileti avantajları ile tüm bu güzellikleri görmek, yaşamak ve unutulmaz anılarla dönmek insanların hayatlarına ayrı bir zenginlik katmaktadır.

İstanbul’un tüm bu güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmeyecektir. Bu yüzden İstanbul’a gelen adeta hayran kalmakta ve tekrar gelmektedir. İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek bu büyüleyici şehre defalarca gelebilir, her gelişte ayrı bir keyif alabilirsiniz.


AŞKABAT

Aşkabat, Türkmenistan’ın başkentidir. Karakum Çölü ortasında bir vaha üzerine kurulu olan şehir, ticari faaliyetleri yanı sıra tarihi güzellikleri ile de turizm sektöründe oldukça gelişmiştir. Aşkabat isminin anlamı Aşkın Şehri’dir.

HAVA LİMANI VE ULAŞIM

Aşkabat Uluslararası Havalimanı, 2016 yılında hizmete açılmıştır. Şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Türkmenistan’ın en işlek hava limanıdır. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım seçenekleri, taksi, otobüs ve araç kiralamadır.

İstanbul’dan her gün Türk Hava Yolları’nın Aşkabat havaalanına direkt seferleri bulunmaktadır. www.anindabilet.com.tr adresinden Aşkabat Uçak Bileti alınabilmekte ayrıca kampanyalı biletler hakkında bilgi alınmaktadır. Erken rezervasyon ile Aşkabat ucuz uçak bileti bulmak mümkündür.

GEZİLECEK YERLER

Aşkabat, tarihi binaları, anıtları, müzeleri ile kültür turizmi açısından oldukça hareketlidir. Özellikle anıtların çok olması dikkat çekmektedir. Bunların başında Tarafsızlık Kulesi gelmektedir. Kulede Türkmenbaşı Saparmurat Niyazov’un altın kaplı heykeli bulunmaktadır.

Halk Hakydasy Anıtı Kompleksi, 1948 yılında depremde ölen kişiler, İkinci Dünya savaşında ölen şehitler ve Türkmen Savaşı şehitleri adına 2014 yılında yapılmıştır. Ayrıca müze kısmı da bulunmaktadır. Ayrıca 10 Ahalteke Atı Heykeli, bağımsızlığın 10. Yılı anısına yapılmıştır.

Aşkabat’ın merkezi olan Bağımsızlık Meydanı’nda Adalet Bakanlığı, Altın kubbeli Saray, Savunma Bakanlığı binaları bulunmaktadır.  Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sarayı da görülmesi gereken önemli yerlerden biridir.

Cumhuriyet Meydanı, doğal güzellikleri ve tarihi binaları ile ünlüdür. Kafe, restoran, alışveriş merkezlerive oteller Cumhuriyet Meydanı’ndadır. Aşkabat’ın en kalabalık ve hareketli yeridir.

Halı Müzesi’nde Aşkabat halıları yanı sıra dünyanın en büyük dokuma halısı sergilenmektedir.

Güzel Sanatlar Müzesi, oldukça ilgi çekici Sovyet-Türkmen eserleri bulunmaktadır. Geleneksel kıyafetler, Türkmen kuyumculuk eserleri ve tarihi resimler sergilenmektedir.

Bağımsızlık Parkının yanında bulunan Bilgi Sarayı, kütüphane, konser salonu ve Türkmenbaşı Müzesi’ni barındıran bir komplekstir. Altın rengi kubbeleri ve ihtişamlı mimarisi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Aşkabat, camileri ile de ün yapmış bir şehirdir. Özellikle Kıpçak Camisi, Orta Asya’da ki en büyük camidir. Mermer yapının 80 metre yüksekliğinde 4 kubbesi bulunmaktadır. Yanında da Türkmen Lider Niyazov’un kabristanı bulunmaktadır.

Khezrety Omar Camii, modern mimarisi ile görülmeye değer yerlerdendir.

Azadi Camisi, Sultanahmet Camii’ne benzerliği ile dikkat çekmektedir. Aşkabat’ta ki önemli ibadethanelerden biridir.

Düğün Sarayı binası görenleri hayrete düşürecek mimariye sahiptir. Aslında Aşkabat’ta bu tarz yapılar oldukça faladır. Geometrik şekilli, modern ve sürreal çizgiye sahiptir.

Aşkabat Sirki, Sovyet döneminden kalma binadır. Aşkabat’ın önemli eğlence merkezlerinden biridir.

Aşkabat’ta mutlaka görülmesi gereken ve tarih sever kişilerin gitmekten keyif aldığı yer olan Nisa Antik Kenti, Aşkabat’a 18 km uzaklıktadır. Antik kentte Perslere ait kraliyet binası ve Part kalesi bulunmaktadır.

Aşkabat’a gitmek ve hem doğal hem de tarihi eserleri yerinde görmek için www.anindabilet.com.tr adresinden Aşkabat uygun uçak bileti alabilir hem ekonomik hem de keyifli bir tatil yapmış olursunuz.