Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Ankara Uçak Bileti


İSTANBUL

İstanbul... Asya ile Avrupa kıtaları üzerine kurulmuş, üç büyük medeniyete başkent olmuş, tarihi ve kültürel yapısı ile dünyanın hayranlığını kazanmış Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Boğaziçi göz kamaştırıcı etkisi ile yerli ve yabancı turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

İSTANBUL HAVALİMANLARI

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İstanbul’da üç adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar, Asya kıtasında Sabiha Gökçen Havalimanı, Avrupa kıtasında Atatürk Havalimanı ve İstanbul Havalimanı (İstanbul Yeni Havalimanı) dır. Dünyanın hemen her ülke ve şehrine uçuş seferleri vardır. Devlet ve özel hava yolu şirketlerinin tümü yurt içi ve yurt dışı İstanbul seferleri düzenlemektedir. Yoğun hava trafiğine sahip olan şehir, İstanbul Havalimanı sayesinde dünyanın en büyük yolcu kapasitesine ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı havayolu şirketleri, turizm firmaları yoğun talep üzerine İstanbul için özel turlar, kampanyalar ve programlar düzenlemektedir. Bu gibi kampanyalar çerçevesinde İstanbul uygun uçak bileti imkanlarını yakalayarak mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir şehirdir.

İSTANBUL’UN MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN GÜZELLİKLERİ

İstanbul’ un doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sanat ve kültür merkezleri sayılamayacak kadar çoktur. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun tarihi eserlerinin bir araya toplandığı ve göz kamaştırdığı eşsiz bir tablodur adeta.

Sarayları, camileri, kiliseleri yanı sıra yemyeşil park ve bahçeleri, masmavi denizi ile gelen turistleri büyülemektedir. Özellikle İstanbul Boğazının eşsiz manzarası kesinlikle görülmeye değerdir.

İstanbul uçak bileti dahil gezi turları ile oldukça avantajlı bir şekilde İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini gezmek mümkündür.

İstanbul Tarihi güzelliği açısından mutlaka görülmesi gereken yerleri, Topkapı, Çırağan, Tekfur, Dolmabahçe, Yıldız, Beylerbeyi Sarayları, Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camii, Yerebatan Sarnıcı, Tarihi Kapalı Çarşı, Surlar, Anadolu ve Rumeli Hisarları ve saymayla bitmeyecek daha birçok mimari eserlerdir.

Eğlence ve kültür gezileri açısından da İstanbul sınırsız güzelliğe sahiptir. Beyoğlu, taksim, istiklal caddesi hem eğlence hem de kültür alanında birçok merkezi barındırmaktadır. Vapur ve teknelerle Eminönü Galata Köprüsü’nden Anadolu Kavağı’na kadar düzenlenen Boğaziçi turları yerli ve yabancı turistler için unutulmaz ve büyüleyici bir gezi olmaktadır. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nın uzun sahil şeridine sahip Kadıköy İlçesi’de görülmeye değer kültür ve eğlence merkezlerinden biridir. Moda sahili, Bahariye Caddesi, Bağdat Caddesi hem alışveriş hem de kültür merkezlerine sahiptir. Tarihi Haydarpaşa Garı’nın muhteşem mimarisi en çok ilgi gören merkezlerden biridir.

İstanbul uygun uçak bileti avantajları ile tüm bu güzellikleri görmek, yaşamak ve unutulmaz anılarla dönmek insanların hayatlarına ayrı bir zenginlik katmaktadır.

İstanbul’un tüm bu güzelliklerini görmek için birkaç gün yetmeyecektir. Bu yüzden İstanbul’a gelen adeta hayran kalmakta ve tekrar gelmektedir. İstanbul ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek bu büyüleyici şehre defalarca gelebilir, her gelişte ayrı bir keyif alabilirsiniz.


ANKARA

Ankara, Türkiye’nin başkentidir. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Türkiye’nin 2. kalabalık şehridir. Köklü bir tarihe sahip olan Ankara’da Hattiler, Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makendonlar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti sırasıyla bulunmuşlardır. Doğu ve Batı medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ile başkent olmuştur.

Kışları soğuk, yazları sıcak geçen Ankara, genellikle bahar aylarında daha fazla turist çekmektedir. Ankara’ya Türkiye’nin tüm havaalanlarından her gün uçuş bulunmaktadır. Dünyanın önemli şehirlerine ve tüm Avrupa ülkelerine yurt dışı uçuş seferleri yoğun olarak bulunmaktadır.

Ankara uçak bileti ihtiyacınız için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret ederek kampanyaları takip edebilir, Ankara uygun uçak bileti bulabilirsiniz.

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI

Ankara Esenboğa Havalimanı’nı 1955 yılından beri hizmet vermektedir. Yıllar içinde gelişip büyümüş ve Avrupa Standartlarında havalimanıdır. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havaalanı, şehir merkezine 28 km mesafededir. Ankara’nın  merkezi konumları olan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus’a Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi, araç kiralama ve özel araçlarla ulaşım mümkündür.

GEZİLECEK YERLER

Ankara deyince akla ilk gelen Anıtkabir’dir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı Anıtkabir’de bulunmaktadır. Ülkenin dört bir yanından ziyarete gelen yerli turistler yanı sıra dünya ülkelerinden turistlerde Ata’yı ziyarete gelmektedir. Ayrıca Anıtkabir’de Kurtuluş Savaşı Müzesi’ de ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Etnografya Müzesi’nde, Türk tarihini ve kültürünü yansıtan kıyafetler, dokumalar, işlemeler, takılar, silahlar ve eski paralar sergilenmektedir. İlk devlet müzesidir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara’da ziyaret edilmesi gereken önemli müzelerdendir. Anadolu’da yaşayan medeniyetlere ait arkeolojik eserler sergilenmektedir.

Türkiye büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920’de açılmıştır. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda turist gruplarının akınına uğramaktadır.

Ankara Kalesi, 16 boyundaki duvarlarla çevrilmiştir. 42 kulesi vardır. Ankara manzarasını seyretmek için ideal noktalardan biridir.

Atakule, 1989 yılında açılmış alışveriş merkezidir. Ankara’nın önemli turizm merkezlerinden biridir. Yüksekliği 125 metredir. 111. Metrede bulunan, saatte 360 derece dönen restoranı yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Burada Ankara manzarasını seyrederek yemek yemek oldukça keyiflidir.

Ayrıca Resim ve Heykel Müzesi, Ankara’da görülmesi gereken binalardandır.