Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Frankfurt - İzmir Uçak Bileti


 FRANKFURT

Frakfurt, Almanya’nın Hersen eyaletine bağlı bir şehirdir. Main Nehri kıyısındadır. Almanya’nın en kozmopolit ve uluslar arası şehridir. Ekonomisi oldukça gelişmiştir. 400 adet bankası, borsası, Avrupa Para Enstitüsü ve Merkez Bankası ile uluslar arası finans merkezi konumundadır.

Almanya’da birçok fuar düzenlenmektedir. Frankfurt Kitap Fuarı dünyanın en büyük fuarıdır. Fuar dönemlerinde dünyanın birçok yerinden ziyaretçiler Frankfurt’a gelmektedir. Dolayısıyla ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır.

Frankfurt üzüm bağları ile ünlüdür. Şarapları tüm dünyada talep görmektedir. Frankfurt’ta genç nüfus yoğundur. 50.000 öğrenci yaşamaktadır. Gece hayatı canlı ve hareketlidir. Şehrin genel yapısı gökdelenleri ve binaların tarzı açısından New York’a benzemektedir.

Frankfurt’ta iklim nemlidir. Yazlar ılık, kış ayları ise soğuk ve genellikle hava sıcaklığı sıfırın altındadır.

HAVAALANI VE ULAŞIM

Frankfurt Uluslar arası Havaalanı, Almanya’nın en büyük, Avrupa’nın üçüncü büyük havaalanıdır. Şehir merkezine uzaklığı 15 kilometredir. Şehir merkezine ulaşım için banliyö trenleri ya da taksi olanağı bulunmaktadır. Havaalanında 2 adet terminal bulunmaktadır. Terminaller arası geçiş raylı sistemle sağlanmaktadır. Türk hava yolları seferleri terminal 1’den yapılmaktadır.

İstanbul Frankfurt uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır. İstanbul dışında İzmir, Antalya ve Ankara’dan da Frankfurt uçuş seferleri bulunmaktadır. İstanbul’dan Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve Lufthansa Hava Yolları direkt seferleri yapılmaktadır. Ankara’dan Pegasus, Türk Havayolları, Sunexpress German direkt uçuşları bulunmaktadır. İzmir'den Sunexpress, Sunexpress German, Antalya'dan Sunexpress, Condor direkt uçuş seferleri vardır.

Frankfurt uçak bileti için www.anindabilet.com.tr adresini inceleyerek güncel fiyatları ve kampanyaları öğrenmek mümkündür. Erken rezervasyon ile Frankfurt uygun uçak bileti ya da kampanya kapsamında Frankfurt ucuz uçak bileti bulunabilmektedir.

 Frankfurt’a turistik amaçla gidecekseniz yaz aylarını tercih etmek iklim nedeniyle daha uygundur. Ancak yaz aylarında talebin fazla olması ile Frankfurt uçak bileti fiyatları artış gösterebilmektedir.

GEZİLECEK YERLER

Frankfurt’ta klasik Alman binalarının yanı sıra modern mimari eseri gökdelenler bir arada bulunmaktadır. Katedralleri, tarihi köprüleri, müzeleri, tarihi evleri ve kuleleri ile nehir kıyısının doğal güzellikleri açısından gezilecek yerleri oldukça fazladır.

Frankfurt Katedrali, şehrin en büyük dini yapısıdır. 95 metre yüksekliğindeki katedral 13. Yüzyılda gotik tarzda inşa edilmiştir.  

Römerberg, Frankfurt’un en eski merkezidir. 14 ve 15. Yüzyıl binalarına rastlamak mümkündür. 

Hauptwache Bölgesi, Frankfurt şehir merkezidir. Merkezde bulunan barok tarzı Hauptwache binasından adını almıştır. Alış veriş merkezidir.

Bölgesel sanat müzesi, Frankfurtlu sanatçıların eserlerini sergiledikleri müzedir.  

Frankfurt’ta gezilmesi gereken başlıca yerler, St. Paul’s kilisesi, Old Town Hall, Old Opera House, Frankfurt Hayvanat bahçesidir.

 Almanya’da çok sayıda Türk yaşamaktadır. Bunların yoğun bir kısmı Frankfurt’ta yerleşmiştir. Türkler Frankfurt nüfusunun yüzde 14,3’ünü oluşturmaktadır. Bu yüzden Frankfurt’ta türk restoranlarına ve esnaflarına rastlamak şaşırtıcı değildir.


İZMİR

İzmir, Ege Deniz’i kıyısında, İzmir Körfezi üzerinde kurulmuş Türkiye’nin modern ve gelişmiş şehirlerindendir. Kalabalık bir şehir olmasına karşın huzurlu ve sakindir. Büyük bir limana sahiptir. Özellikle yerli ve yabancı yatların uğrak yeridir. Çok eski bir yerleşim yeri olan İzmir, turistik ilçeleri ile de oldukça ünlüdür. İyonya, Roma gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehir, tarihi zenginliği ve kültürü ile turistlerin akınına uğramaktadır.

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI VE ULAŞIMI

Adnan Menderes Uluslar arası Havalimanı şehir merkezine 15 km mesafededir. Tüm uçak firmalarının yurtiçi ve yurtdışı seferleri bulunmaktadır. Oldukça hareketli bir hava trafiği vardır. Özellikle yaz aylarında Adnan Menderes Havaalanı’na uçak seferleri daha yoğundur.

Havaalanı ulaşımı oldukça kolaydır. Havaalanı Havaş otobüsleri, İzban hafif raylı sistemleri, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

İzmir uçak bileti fiyatları şehirlere göre değişmektedir. Hemen her havaalanı olan şehirden İzmir uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca erken rezervasyon ile İzmir uygun uçak bileti bulunabilmektedir.

İzmir ucuz uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

İzmir ve ilçeleri turistik açıdan oldukça gelişmiştir. Denizi, plajları, doğası, tarihi yapıları ile turistlerin tercih ettiği önemli yerlerden biridir.

Ege’nin incisi İzmir’in merkezinde Konak Meydanı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Tarihi Saat Kulesi bu meydanda bulunur. Yakınında Tarihi Kemeraltı Çarşısı, Kızlarağası Hanı, Konak Pier yaz kış turistlerin uğrak noktalarıdır.

İzmir’in merkezinde bulunan tarihi Agora Ören Yeri,  şehrin ilk dönemlerinden günümüze gelmiştir. İzmir çevresinde birçok antik kent bulunmaktadır. Bunlardan toplanan eserler, İzmir Arkeoloji Müzesi’nde ve İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’nde sergilenmektedir.

Karataş Semti’nde ki Tarihi Asansör 1907 yılında inşa edilmiştir. İki cadde arasında ki kod farkını ortadan kaldırmak amacıyla yapılmıştır.

Kadifekale, İzmir’in ünlü antik kalesidir. İzmir şehir manzarasını izlemek için mükemmel bir noktadır.

İzmir Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olarak 1937 yılında kurulmuştur. Bu doğal parkta oldukça fazla türden hayvan, bitki ve yoğun ağaç bulunmaktadır. Parkın içinde 8450 metre kare gölet bulunmaktadır.