Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Basel Uçak Bileti


BASEL

Basel, İsviçre’nin kuzeybatısında yer alan bir şehirdir. Almanya ve Fransa’ya sınırı olan Basel, üç köşe şehri olarak anılmaktadır. Öyle ki Basel Havaalanında Fransa, Almanya ve İsviçre yönlerine çıkış okları bulunmaktadır. Basel’de hem Almanca hem de Fransızca konuşulmaktadır.

Basel her ne kadar endüstri şehri olarak ün yapmış olsa da müzeleri, festivalleri, galerileri ve mimari harikalarıyla oldukça fazla turist çekmektedir. Her mevsimi ayrı güzel olan Basel şehrini Ren nehri ikiye bölmektedir. Kuzey tarafı Klein, güney tarafı Gross olarak anılmaktadır. Her iki bölge de ayrı yerel yönetimler tarafından yönetilmektedir. Kozmopolit bir şehir olmasına rağmen sıkı kurallar sayesinde oldukça güvenli ve huzurlu bir şehirdir.

BASEL’E NASIL GİDİLİR?

Türkiye’den Basel’e direkt uçuşu olan firmalar, Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express’dir. İstanbul ve İzmir’den Basel’e direkt uçak bileti bulunabilmektedir. Basel uçak bileti almadan ve tatil planı yapmadan önce İsviçre Shengen vizesi başvurusunda bulunmak gerekir. Özellikle yaz aylarında Türkiye’den yoğun turist alan Basel’e charter uçak seferleri de yapılmaktadır. Bu seferler ile Basel ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Ayrıca kampanyaları takip ederek ve erken rezervasyon yaparak Basel uygun uçak bileti şansı yakalanabilmektedir. Türkiye’den Basel’e uçuş süresi yaklaşık 3 saattir.

Basel’in Almanya ve Fransa’ya da sınırlarının olması nedeniyle gitmişken Fransa ve Almanya’ ya da geçmek mümkündür. Basel uygun uçak bileti alarak üç ülkeyi gezmek hem enteresan hem de ekonomik olmaktadır. Örneğin Basel’den tramvayla Almanya’ya geçmek ve doğa güzellikleri ile meşhur Schwarzwald bölgesini gezmek,, otobüsle Fransa’ya geçerek ünlü Fransız bölgesi Alsace’yi görmek mümkündür.

BASEL HAVALİMANI

Basel Euro Havalimanı, Basel merkezine 6 km uzaklıktadır. Fransız topraklarında kurulu olmasına rağmen İsviçre yetkililerince yönetilmektedir. Euro havalimanı Basel yanı sıra Fransa Mulhouse ve Almanya Freiburg şehirlerine de hizmet vermektedir.

BASEL’DE GÖRÜLMESİ GİDİLMESİ GEREKEN YERLER

Basel’de Gross ve Klein bölgelerini birbirine bağlayan 5 adet köprü bulunmaktadır. 1225 ylında inşa edilmiş olan Ren Köprüsü mimarisi ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Nehir etrafının doğa güzellikleri, Müster Basel Katedrali, meydanda ki belediye binası Marktplatz ve Rathaus, Kunstmuseum, Tengualy Çeşmesi şehrin gezilip görülmesi gereken önemli yerlerdir.

Konaklama için Gross Bölgesi çok daha uygundur. Gezilmesi gereken turistik merkezlere yakınlığı, seçkin kafe, bar ve restoranları bulunmaktadır.

Basel’e yaz aylarında gitmeyi düşünüyor ve Basel Uçak bileti araştırıyorsanız tatil planınızı en az 6 ay öncesinden yapmalısınız ki Basel uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak firmalarının kampanyalarını takip ederek ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Tatilinizi bu tarihlere denk getirirseniz oldukça ekonomik bir tatil yapma şansı yakalamış olursunuz.