Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Barcelona Uçak Bileti


BARSELONA

Barcelona, İber Yarımada’sında olup İspanya’nın ikinci büyük şehridir. Aynı zamanda Katalonya bölgesinin başkentidir. Tarihi, mimarisi, sanat faaliyetleri, kültür ve eğlence merkezleri ile Avrupa’nın en gözde şehirlerindendir. Birçok ünlü sanatçı Barcelona’da yaşamını sürdürmüş ve çok değerli eserler bırakmışlardır. Picasso, Gaudi, Dali, Enrique Tabara ve Miro gibi ünlü sanatçılar Barcelona’da uzun yıllar yaşayarak en önemli eserlerini burada yaratmışlardır. Buradan da Barcelona’nın ilham kaynağı, büyüleyici bir şehir olduğu anlaşılmaktadır. Bu ünlü sanatçıların eserlerini görmek için dünyadan birçok turist Barcelona’ya gitmektedir.

Barselona Uçak Bileti ve kampanyaları için www.anindabilet.com.tr adresinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

BARSELONA HAVA LİMANI VE ULAŞIMI

Barcelona El Prat Hava limanı iki terminalden oluşmaktadır. 1. terminal 2009 yılında hizmete açılmıştır. Bu terminale Türk hava yollarının İstanbul’dan direkt uçuş seferleri bulunmaktadır. İstanbul Barcelona uçuşu 3 saat 40 dakika sürmektedir.

 Ayrıca El Prat Havalimanına Lufthansa, Iberia, Vueling ve birçok hava yolu şirketinin seferleri bulunmaktadır. Terminal çıkışında Aerobus havalimanı otobüsleri ile şehir merkezine gitmek mümkündür.

2. terminale ise Pegasus havayollarının İstanbul’dan direkt uçuş seferleri bulunmaktadır. 2. Terminal çıkışından şehir merkezine ulaşım için havalimanı otobüsü yanı sıra yarım saatte bir tren seferleri bulunmaktadır.

Haftanın her günü İstanbul’dan Barcelona’ya uçuş bulunmaktadır. Tatilini erken planlayan ve kampanyaları takip eden kişiler Barcelona ucuz uçak bileti bulma şansına sahiptirler.

BARSELONA GEZİLECEK YERLER

Barcelona’ da ziyaret edilmesi gereken önemli yerlerin başında Bitmeyen Kilise La Sagrada Familia gelmektedir. Kilise 1882 yılında Mimar Francisco de Paula del Villar tarafından tasarlanmış, 1883 yılında Antonio Gaudi projeye dahil olmuştur. Gaudi’nin ölümü ile yarım kalan kilise inşası halen tamamlanmamıştır. Etkileyici bir mimarisi bulunmaktadır.

Bir diğer önemli sanat eseri ise Gaudi’nin Yaşayan Evi’dir. Enteresan bir iç mimarisi bulunan evin havalandırması heykeller aracılığı ile yapılmaktadır. Gaudi’ nin bu başyapıtı olan bu evin ismi, şeklinin yaşayan bir canlıya benzemesinden gelmektedir.

Müzelerin bulunduğu Gotik Kent ‘de 14 ve 15’inci yüzyıl binalarına rastlanmaktadır. Picasso Müzesi de bu merkezde bulunmakta ve turist akınına uğramaktadır. Picasso’nun ünlü resimleri yanı sıra seramik çalışmaları da müzede sergilenmektedir. Miro Müzesi’nde de ünlü ressam Miro’nun önemli eserleri sergilenmektedir.

Barcelona’ da görülmeye değer yerlerden biride çok büyük bir akvaryum olan L’Aquarium de Barcelona’dır. 80 metrekarelik sualtı tünelinde 10 binden fazla deniz hayvanı türünü görmek ve deniz altının muhteşem manzarasını seyretmek mümkündür.

Eğlence severler için 2 km. uzunluğundaki La Ramblas Caddesi kafeleri, barları ile ideal yerlerden biridir. Flamenko müziği ve dansının en güzel örnekleri sergilenmektedir.

Barcelona’nın dünyaca ünlü FC futbol takımının FC Nou stadı, 100.000 kişi kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük stadyumudur. Yoğun turist ilgisi olan stad yanı sıra Barcelona FC Müzesinde de kupalar, resim ve heykeller sergilenmektedir.

Her mevsimin ayrı bir güzelliğinin yaşandığı Barcelona’ ya ekonomik bir şekilde gitmek mümkündür. Bunun için kampanya dönemlerini takip ederek Barcelona ucuz uçak bileti alarak seyahati planlamak gerekir. www.anindabilet.com.tr adresinde her dönem için Barcelona uygun uçak bileti bulunmaktadır.