Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Amsterdam Uçak Bileti


AMSTERDAM

Hollanda’nın başkenti Amsterdam, kanalları, mimarisi, kültür, sanat ve eğlence merkezleri ile dünyanın en çok turist çeken bir şehirdir. Ülkemizden de tatil amaçlı Amsterdam’ı tercih eden çok kişi vardır. Amsterdam Uçak bileti satışları oldukça yoğundur. Tatilini erken planlayan kişiler Amsterdam ucuz uçak bileti avantajlarını değerlendirmektedirler.

Amsterdam küçük bir şehirdir. 3 gün tüm önemli yerlerini görmek için yeterli olmaktadır. Turistlerin en çok ilgisini çeken kanalları ve kanal turlarıdır. Amsterdam’a gitmek için en uygun zaman temmuz ve ağustos aylarıdır. Ancak bu dönemde yoğun talep nedeni ile diğer aylara göre biraz daha pahalıdır. Ağustos sonu ve eylül aylarında hem otel fiyatları hem de kanal turu fiyatları düşmekte ve daha uygun şartlarda Amsterdam tatili yapmak mümkün olmaktadır. Bu tarihler için uçak bileti de birkaç ay önceden ya da kampanya kapsamında alınırsa Amsterdam uygun uçak bileti bulmak mümkündür.

AMSTERDAM ÇUŞ BİLGİLERİ VE HAVALİMANI

Amsterdam Uluslar arası Schiphol Havaalanı, Amsterdam şehir merkezine 20 dakika mesafededir.  KLM, Arkefly, Transavia, Amsterdam ve Martinir Havayolları gibi birçok uluslar arası havayolu firmasının merkezidir. Ülkemizden de Onur Air?, Pegasus, AtlasGlobal ve Türk Havayolları firmaları Schiphol Havaalanı’na sefer düzenlemektedirler. Şehrin neredeyse tamamına tren seferleri bulunmaktadır. Amsterdam Central Station tren istasyonu Schiphol Havaalanı’na da bağlanmaktadır. Bu da turistlerin şehir içine kolay ulaşımını sağlamaktadır. Ayrıca Belçika, Fransa ve Almanya’nın birçok noktasına bu istasyondan ulaşmak mümkündür. Fiyatları da uygun olduğu için Amsterdam dışında bu ülkeleri de sadece Amsterdam Uçak bileti alarak gezmek mümkündür.

Ayrıca Amsterdam’ a yakın olan Utrecht, Eindhoven, Rotterdam ve Hague şehirlerinde de havalimanı bulunmaktadır. Bu da Amsterdam uygun uçak bileti bulma konusunda avantaj sağlamaktadır.

AMSTERDAM GEZİLECEK YERLER

Amsterdam denince ilk akla gelen rengarenk lalelerdir. Bu yüzden hemen herkes Lale Festivali’nde Amsterdam’da olmak ister. Festival Nisan ayı başında gerçekleşmektedir. Bu dönemde uçak biletleri haliyle biraz daha yüksektir. Lale döneminde Amsterdam’a gitmek isteyenler Nisan –Mayıs aylarında laleler henüz geçmemişken daha uygun uçak bileti bulabilirler.

Amsterdam’da dünyanın önemli eserlerinin bulunduğu ünlü müzeler bulunmaktadır. Rijksmuseum Amsterdam’ın en popüler müzelerinden biridir.  Felemenk sanat koleksiyonu bulunan bu müze Müzeler meydanındadır. Bir başka önemli müze de Van Gogh Müzesi’dir.  Van Gogh'un resim ve çizimlerinin dünyada en çok sergilendiği müzedir.

Dam Meydanı’nda bulunan Nieuwe Kerk ve Kraliyet Sarayı mutlaka görülmesi gereken yapılardır.

Amsterdam bir kanal şehridir. Kanal turları turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kanallar, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Kanal turunda muhteşem manzaralar, bot evler, tarihi binalar görmek mümkündür. Gece ve gündüz tekne turları ile kanal gezileri herkesi büyülemektedir.

Dam Sokağı, Çiçek Pasajı, Rembrandt Meydanı turistlerin ilgisini çeken noktalardır. Özellikle Amsterdam mimarisi yoğun ilgi görmektedir.

Alışveriş yapmak isteyenler içinde Kalverstraat ve Nieuwendijk, Leidsestraat ve alışveriş severlere güzel seçenekler sunan Nine Streets caddeleri mağaza ve dükkanları, cafe ve pastaneleri ile ün yapmıştır.