Yurt içi uçuşlarda zorunlu olan HES kodunu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.
Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Adana - Antalya Uçak Bileti


ADANA

Adana, Türkiye’nin ünlü ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. Akdeniz Bölgesi’nde ki ilin 15 adet ilçesi vardır. Seyhan Nehri kıyısında, Toros Dağları’nın güneyinde kurulmuş Adana, ülkenin kalabalık illeri arasında altınca sıradadır. Adana, Akdeniz iklimine sahiptir. Yazları oldukça sıcak olan Adana kış aylarında soğuk ve yağışlıdır.

Adana, yer altı madenleri açısından oldukça zengindir. Krom, manganez, kurşun, çinko maden yatakları bulunmaktadır. Tarıma elverişlidir.

Adana hem tarihi, hem mimarisi hem de mutfağı ile turistleri çekmektedir. Festivallerin şehri Adana’ya Uluslar arası Film Festivali, Portakal çiçeği festivali, lezzet festivali gibi dönemlerde çok hareketli olmaktadır. Ancak bu dönemlerde Adana uçak bileti bulmak zordur. Bu dönemler için daha önceden Adana uçak bileti almak hem mümkün hem de ekonomik olmaktadır.

Adana’ya gitmek için en doğru zaman bahar aylarıdır. Yaz ayları çok sıcak olduğu için şehir turu zor olmaktadır. Kış ayları da fazla yağış almaktadır.

HAVAALANI VE ULAŞIM

Adana Şakirpaşa Havalimanı, merkeze 5 kilometre uzaklıktadır. İç hatlardan İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon ve Antalya’ya, dış hatlardan da KKTC ve Almanya’nın bazı şehirlerine direk uçuş seferleri bulunmaktadır.

Adana uygun uçak bileti almak için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret ediniz. Kampanyalar ve indirimler ile Adana ucuz uçak bileti bulmanız mümkündür.

GEZİLECEK YERLER

Adana şehir merkezinde ve yakın ilçelerinde tarihi yapılar, müzeler, alışveriş merkezleri ve Adana mutfağı lokantaları turistlerin ilgisini çekmektedir.

Taş Köprü, Seyhan Nehri üzerine Romalılar tarafından 1. Yüzyılda inşa edilmiştir. Araç trafiğine açık olan köprü 310 metre uzunluğundadır. Köprüyü geçince Ramazanoğulları döneminden günümüze gelmiş Ulu Camii bulunmaktadır. Mimarisi ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

 Adana Etnografya Müzesi, eski bir kiliseyken 1924 yılında müze olarak kullanılmaya başlamış. Adana’da yaşamış medeniyetlere ait eserler bu müzede sergilenmektedir.

Katolik kilisesi olan Bebekli Kilise, 1880’lerde St. Paul adına yapılmıştır. Mimarisi ve iç dekoru mutlaka görülmeye değer yerlerden biridir.

Atatürk Müzesi, Suphi Paşa Konağı olan bu müze gerek mimarisi gerekse tarihi önemi ile ilgi çekmektedir. Atatürk ve eşi Latife Hanım bu konakta misafir edilmişlerdir. Müzede Atatürk’ün balmumu heykeli sergilenmektedir.

Adana Sinema Müzesi’nde, Yılmaz Güney, Ali Şen, Şener Şen, Orhan Kemal, Abidin Dino gibi sanatçıların balmumu heykelleri sergilenmektedir.


ANTALYA

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Gerek birbirinden güzel plajları gerek tarihi zenginlikleri, yerli turistler kadar yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya, zengin tarihi ile kültür turizmi açısından da oldukça gelişmiştir. Antalya’nın en çok turist çeken ilçeleri, Belek, Kemer, Alanya, Side, Tekirova, Kaş ve Kalkan’dır.

Antalya'da, Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Yaz mevsimi uzun sürmektedir. Turizm açısından en hareketli olduğu dönem yaz aylarıdır. Antalya uçak bileti yaz aylarında fazla talep görmektedir. Bu yüzden yaz aylarında Antalya uçak bileti normalden biraz daha pahalıdır. Antalya ucuz uçak bileti almak için erken rezervasyon yaptırmak mantıklı olmaktadır.

Doğası ve tarihi özellikleri ile muhteşem bir tatil imkanı bulunmaktadır. Her yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali düzenlenmektedir.

ANTALYA HAVALİMANI VE ULAŞIM

Antalya Uluslar arası Havalimanı, şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Her gün İstanbul, Ankara, İzmir, Adana’ dan direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca diğer büyük illerden de aktarmalı uçuş seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın birçok ülkesinden de direk uçuş seferleri bulunmaktadır.

Antalya Havalimanından şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, Havaş otobüsleri, kiralık araç ve taksiler kullanılmaktadır.

ANTALYA GEZİLECEK YERLER

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin en uzun kıyı şehridir. Plajları, özellikle kumu ve denizi mükemmeldir. Denizin tadını çıkarmak isteyenler için Antalya kıyı şeridi kesinlikle tatmin edicidir.

Antalya denilince gezilmesi gereken yerlerin başında Kaleiçi gelmektedir. Muratpaşa ilçesinde bulunan Kaleiçi’nde tarihi yapılar, hediyelik eşya satılan dükkanlar, restoranlar ve dar sokaklar bulunmaktadır. Özellikle Yivli minare oldukça ilgi görmektedir.

Tarihi yerlerin başında Olympos Antik Kenti gelmektedir. Tanrılar kenti olarak adlandırılan Olympos Likya Döneminin de en önemli kentidir.

Apendos’da görülmesi gereken antik tiyatrodur. Serik ilçesindedir. M.Ö. 10. Yy’da Akalar tarafından kurulmuştur. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan tiyatroda konserler ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Side Antik kenti’ de Side’de bulunmaktadır. M.Ö 7. yy’da kurulmuştur. Tarihi tiyatrosu, hamamları, eski evleri, müzesi ve agorası ilgi görmektedir. Yapılar Bizans, Roma mimari özelliklerini taşımaktadır.

Antalya’da görülmesi gereken önemli yerler, Manavgat Köprülü Kanyon, Beldibi Mağarası, Karain Mağarası, Patara Antik Kenti, Düden şelalesi, Manavgat şelalesi, Alarahan Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Yanartaş’tır.

Antalya uygun uçak bileti için www.anindabilet.com.tr adresini ziyaret edebilir, kampanya ve indirimleri takip edebilirsiniz.